fbpx

Top 5 najnavštevovanejších destinácií sveta

Rebríček najnavštevovanejších miest sveta sa každý rok mení. No nájdete v ňom aj niekoľko stálic. V nasledujúcich riadkoch sa na ne spolu pozrieme.

Bangkok

Thajské mesto Bangkok navštívi ročne viac než 20 miliónov turistov. Toto mesto v sebe spája exotiku a historické zaujímavosti. Ak navštívite Bangkok, prezrite si kráľovský palác a jeho trónnu sieň Abhisek Dusit. Nezabudnite na Thajské národné múzeum. Milovníci dobrých nákupov môžu výhodne nakúpiť hodváb, starožitnosti ale aj drahokamy. Zajesť si môžete tradičné thajské jedlá alebo pokrmy medzinárodnej kuchyne.

Londýn

Londýn je obľúbeným miestom pre milovníkov nákupov aj histórie. Turisti obľubujú najmä známe miesta ako Westminsterské opátstvo, Tower of London, Buckinghamský palác,Voskové múzeum Madame Tussauds, Prírodovedné a Britské múzeum. K Londýnu patria aj jeho parky. Medzi najznámejšie patria St. James Park, Hyde Park a Green Park.

Kapaa na Havaji

Kvalita ubytovania, nádherné pláže s bielym pieskom, teplé, azúrové more a prekrásna príroda. To všetko v sebe spája dovolenka na Havaji. Nájdete tu ideálne podmienky na potápanie, surfovanie a výlety do prírody. Najnavštevovanejším miestom ostrovov sa stala dedinka Kapaa.

Nairobi

Obľube u turistov sa teší tiež hlavné mesto Kene — Nairobi. Na dovolenke v Nairobi zažijete atmosféru divokej africkej prírody aj modernej metropoly. V samotnom meste sa oplatí vidieť námestie City Squares väčšinou vládnych budov, inštitúcií a bánk. Ak budete v Nairobi, iste neobíďte známe Národné múzeum. Čo by to bolo za dovolenku v Keni bez návštevy jej národných parkov a rezervácií. Ak sa vyberiete na výlet do divočiny, nezabudnite na fotoaparát. Fotiť tu je naozaj čo.

Halifax

Na popredných miestach v rebríčkoch najnavštevovanejších destinácií sveta sa objavuje aj kanadský Halifax. Pre turistov má pripravené dlhé prechádzky, množstvo reštaurácií a hudobných klubov. Z histórie Halifaxu sa oplatí vidieť britskú pevnosť, Staromestské hodiny, miestny prístav a prekrásnu zátoku Peggy´s Cove.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od