fbpx

Predstavte si pilota v kokpite, že privíta cestujúcich na palube lietadla a povie: „Letový čas je dnes päť hodín v prvej triede a 12,5 hodiny v autobuse.“ Čas medzi letom medzi businessom a prvou triedou samozrejme nie je odlišný, ale cestujúci, ktorí sedia „vpredu“, si často vďaka zvýšenému pohodliu zvýšia rýchlosť letu.

Aj keď rozdiely medzi prvou triedou a obchodnou triedou nie sú také významné ako rozdiely medzi ekonomikou a prvou alebo obchodnou spoločnosťou, pri výbere cesty je potrebné zvážiť určité premenné. Všeobecne platí, že prvá trieda stojí asi dvakrát toľko ako business class . To sa však môže výrazne líšiť podľa trasy a leteckej spoločnosti.

Dalo by sa očakávať, že niektoré výhody začnú ešte na zemi na letisku. Pozor, kvalita salónikov na letisku sa nelíši na základe kúpenej prvej triedy alebo business triedy. Salóniky sa líšia v závislosti od krajiny. „Najlepšie salóniky sú v Ázii, za ktorými nasleduje Európa a Austrália,“ povedal Schalppig. Ben Schlappig je konzultant a cestovateľský bloger, ktorý letí v priemere 400 000 km za rok a takmer výlučne sedí v prvej a business triede.

 Jedna z dvoch kategórií, v ktorých sa business class a first class najviac líšia je JEDLO A PITIE. V prvej triede majú zákazníci často jedlo pripravené pod záštitou známeho kuchára. Napríklad spoločnosť Air France ponúka ponuky, ktoré navrhli šéfkuchári s hviezdičkou od spoločnosti Michelin. Pokiaľ ide o drink pred večerou, Singapore Airlines je podľa britskej webovej stránky Telegraph „jedinou leteckou spoločnosťou, ktorá ponúka Krug Grande Cuvée aj Dom Perignon 2004 - s kaviárom.  Obchodné triedy na Emirates, Korean Air, Qatar Airways a Virgin Atlantic majú na palube bary, kde si môžete skrátiť dlhú chvíľu príjemným rozhovorom so svojimi spolucestujúcimi.

Druhá kategória je pohodlie. Obchodné a prvé triedy ponúkajú množstvo vylepšení a luxusných doplnkov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť dobrý spánok a súkromie. Najlepším zdrojom informácií o konfiguráciách každého letu, ktorý zvažujete, je  seatguru.com . Ak sa chcete rozhodnúť medzi business a prvou triedou, pred zakúpením cestovného lístka zvážte nasledujúce skutočnosti: Dá sa sedadlo nastaviť na polohu ako posteľ? Aká je konfigurácia kabíny? Ako blízko budete k ostatným cestujúcim? Budete mať manželskú posteľ, vlastný „byt“ alebo sedadlo a posteľ? 

Hneď ako sa vyberiete na zlavneneletenky.sk odkiaľ kam a kedy chcete letieť, si následne viete vybrať či hľadáte ekonomickú, business či prvú triedu. Ceny zľavnených leteniek sa hýbu veľmi rýchlo. Približné ceny takýchto luxusných letov sa pohybujú okolo 1 000€, ale viac si o tom povieme v ďalšom článku.

 

 

Lacne letenky bussines/first class

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od