fbpx

Lacné letenky do Göteborgu

Keď uvažujete o Švédsku, je pre vás Štokholm hlavnou a častou jedinou myšlienkou?  Verte, že to sa zmeí! Po prečítaní tohto článku sa do Gothenburgu zamilujete bez toho, aby ste tam zatial boli!

Ak váš článok zaujme, čo pevne veríme, že áno tak neváhajte Göteborg aj navštíviť. Najmä teraz nezmeškajte ponuku na spiatočný let za 12€.

Teraz si teda poďme povedať niečo o tomto krásnom švédskom meste....

Göteborg je druhé najväčšie mesto Švédska. Vďaka mestskej karte môžete využívať všetku verejnú dopravu a máte voľný vstup do mnohých múzeí. Karta stojí 24 € na deň a 33 € na dva dni. Toto mestečko môže byť tiež východiskovým bodom pre vaše dobrodružstvo v západnom Švédsku . Jeden víkend stačí na objavovanie mesta a dokonca aj súostrovia. Ale ak ste milovníkom jedla v tomto meste by ste mohli ľahko stráviť mesiace, pretože Gothenburg sa stal jedným z kulinárskych stredísk severnej Európy.

Výlet na lodi je dokonalým začiatkom poznania mesta a získania prehľadu. Lode odchádzajú niekoľkokrát denne z Kungsportsplatsen a prehliadka trvá 50 minút. Najprv prejdete kanálmi a pod mostmi potom smerom na rieku Göta. Tam budete mať nádherný výhľad na lodenice, prístav a niekoľko múzejných lodí. 

Vyskúšajte miestne špeciality v Stora Saluhallen! V Kungstorget, priamo v centre mesta, leží najväčšia tržnica v Göteborgu, ktorá bola postavená v roku 1889. Tento potravinový raj je z vonkajšej strany krásny a zvnútra ponúka skutočnú chuť Švédska. Vo vnútri je viac ako 40 stánkov a reštaurácií s domácimi i medzinárodnými výrobkami. Nájdete tu samozrejme slávny Köttbullar so zemiakovou kašou, ale aj pochitiny ako losie mäso.

A čo takto sledovanie losov? Tu v Slottskogen parku môžete! V priestranných ohradách sa nachádzajú nielen tieto dlhosrsté giganty, ale aj veľa voľne žijúcich živočíchov, sovy, kone, diviaky, tulene a tučniaky. Skutočné potešenie pre milovníka zvierat. Ľudia z Göteborgu nazývajú park zelenými pľúcami svojho mesta. 137 hektárov lesov, chodníkov a trávnikov je dobre prístupných z centra mesta. Na konci leta si tu môžete dokonca pozbierať lesné jahody a čučoriedky. Ak chcete byť aktívny, môžete si zahrať plážový volejbal, minigolf alebo fresbeegolf.

Ďalšie zaujímavé miesta, ktoré navštívite vďaka lacným letenkám môžete nájsť tu. Ako už istotne viete zľavnené letenky sú ponúkané len chvíľu a za veľmi krátku chvíľu sa vypredajú a ceny sa zvyšujú.

Preto určite neváhaj a investuj 12€ na zľavnené letenky a maj zážitky na celý život!

Lacne letenky do Goteborgu

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od