fbpx

Zľavnené letenky do Valencie

Dneska sme pre vás našli zľavnené letenky do jedného z najkrajších španielskych miest – Valencia. Letenky sa vždy pohybujú okolo 30€, ale teraz sú spiatočné letenky vo vybraných dátumoch už od 14€.

Odlet z Viedne 26.2.2020 a prílet do Viedne 4.3.2020, t.j. 8 dní dovolenky a za lacnú letenku zaplatíte presných 14€. Pýtate sa prečo by ste si mali dovolenku urobiť práve vo Valencii? Hneď prvé čo vás musí napadnúť je lepšia a teplejšia klíma. Kto by sa nechcel trošku zohriať a pritom si pozrieť krásy Španielska?

Samozrejme Valenciu nenavštívite len kvôli teplu ale toto očarujúce mesto má mnoho iných vecí, ktoré priťahujú turistov do Španielska , a to všetko na jednom mieste: Mesto má živé staré centrum s uzlom malých ulíc a nádhernými stredovekými budovami, ako je Lonja de la Seda zapísaná na zozname UNESCO.

Je to domov paelly, najslávnejšieho španielskeho jedla zo všetkých. V meste umení a vied sú aj ultramoderné turistické atrakcie. To všetko robí z Valencii jeden z najúplnejších cieľov Španielska.

Ohromujúcou atrakciou je súbor ultra moderných štruktúr, ktoré odrážajú bazény, ktoré ich obklopujú. Celá vec sa začala v polovici 90. rokov a dokončovacie úpravy sa uskutočnili v roku 2005. V týchto gargantuánskych budovách sa nachádzajú kultúrne miesta a prvotriedne rodinné atrakcie, ako je L'Hemisfèric, planetárium a kino IMAX, alebo úchvatný L'Umbracle, botanická zbierka druhov rastlín pôvodom z Valencie. Nezabudnite si zarezervovať lístky dopredu a vyhnite sa radom.

Vďaka 45 000 individuálnym zvieratám z 500 rôznych druhov vás očarí Akvárium , ktorého veľkosť a rôznorodosť je taká veľká, že len ťažko by ste mu hľadali konkurenciu v celej Európe. Akvárium sa skladá z desiatich zón, z ktorých každá syntetizuje odlišné prostredie a používa skutočnú morskú vodu čerpanú z nábrežia vo Valencii. Takže v arktickom akváriu uvidíte veľryby beluga plávajúce v priestrannom a premyslene navrhnutom tanku.

Casco Histórico je historické centrum Valencie. Všetky pamätihodnosti v tejto časti mesta sú od seba vzdialené len pár minút.

Medzi jednotlivými pamiatkami je bludisko malých uličiek s kaviarňami, reštauráciami a miestnym vybavením alebo remeselníckymi obchodmi.

Ak chcete poraziť horúčavu v lete, zastavte sa na námestí, ako je Plaza de la Virgen, na chladnom pohári horchaty, nápoji vyrobenom z mletých mandlí, tiger orechov a rôznych zŕn ochutených škoricou a vanilkou. Na južnej strane starého mesta vyhľadajte Neo-Mudéjar Plaza de Toros (býčie zápasy) a veľkolepú vstupenkovú halu Estació del Nord.

Jardín del Turia je ohromujúci park, ktorý vám prináša čerstvý vzduch a relax priamo v centre mesta. Na stavbu týchto záhrad bolo navrhnutých niekoľko záhradných architektov, ktorí vytvorili scénu z borovicového lesa, pomarančových hájov, dlaní a chodníkov, ktoré obkolesujú športové zariadenia, ihriská a fontány.

Tip - Získajte turistickú kartu vo Valencii za voľný vstup do verejných múzeí, niekoľkých zliav a bezplatnej verejnej dopravy.

Lacne letenky do Valencie

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od