fbpx

Zľavnené letenky na Maltu

Malta má mýtickú históriu ktorá pochádza z tajomných podvodných jaskýň, ohromujúcich chrámov a stredovekej architektúry. Ulice sa tu tiahnu okolo miest a dedín, ktoré vás privádzajú okolo kostolov, trhov a múzeí a takisto niektoré najstaršie budovy sveta nájdete na tomto peknom ostrove. Táto krajina je vlastne súostrovím, ktoré sa nachádza v Stredozemnom mori a nachádza sa v blízkosti susednej Sicílie a Afriky.

Našli sme pre vás zľavnené letenky. Za spiatočnú letenku Viedeň - Malta teraz zaplatíte len 25€.

Medzinárodné letisko Malta je jediným letiskom na rovnomennom ostrove Malta a zabezpečuje leteckú dopravu pre celý ostrov. Letisko sa nachádza 5 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Valletta. 

Čo vidieť na Malte?

  • Mdina je starobylé hlavné mesto Malty a leží na malebnom kopci v strede ostrova. Je známe tým, že je obkľúčené dominantnými opevneniami a preto by ste ho nemali vynechať ak sa zaujímate o históriu. Vychutnať si tu môžete veľké množstvo aktivít, ako je prechádzka malebnými ulicami, alebo zastávky sa do mnohých múzeí. Mesto je tiež známe pre svoje roztomilé kaviarne a reštaurácie, ktoré sú ideálne na oddych po dlhom chodení.
  • Upper Barrakka Gardens – záhrady Upper Barrakka sa nachádzajú v blízkosti Valletty a sú miestom, kam chcete ísť, ak si chcete pozrieť jeden z najlepších výhľadov na Maltu. Z pohľadu pekných záhrad budete mať výhľad na slávne „tri mestá“ Malty a uvidíte až k Grand Harbour. Po dokončení kochania sa na scenériu a prechádzke po záhrade môžete prejsť dolu do centra hlavného mesta Valletta.
  • Preskúmajte Fort St. Elmo - Dejiny Malty sú plné príbehov rytierov svätého Jána.Pevnosť St. Elmo je postavená v tvare hviezd a umiestnená je nad prístavom Valletty aby ho chránila. Prehliadky so sprievodcom vás zavedú okolo pevnosti a naplnia vás fascinujúcou históriou opevnenia.
  • Comino - je najlepšie miesto na Malte, ak máte radi útesy a jaskynné potápanie. Comino je v skutočnosti neobývaný ostrov, ktorý leží pri pobreží Malty medzi pevninou a Gozom. Nájdete tu sériu podmorských jaskýň, ktoré sa trblietajú s tmavomodrou luminiscenciou. Je to tiež skvelá voľba, ak chcete vidieť širokú škálu vodných živočíchov, ako sú chobotnice a barakudy.

Za málo peňazí môžete vidieť tak veľa. V posledných rokoch máme šťastie, že ceny leteniek klesli a klesajú až na dno. Veľa krát spiatočná letenka stojí menej ako jedna večera v reštaurácii na Slovensku. S pribúdajúcim záujmom o lacné cestovanie môže nastať, že ceny leteniek budú zas narastať až o 50%. My sa vám snažíme hľadať výhodné zľavnené letenky aby ste naozaj za pár eur dokázali obletieť a precestovať čo najväčší kus sveta.

 “Cestovanie nie je nikdy otázkou peňazí, ale odvahy” – Paulo Coelho

 

Lacne letenky na Maltru

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od