fbpx

Muenster - Nemecko

Münster je nemecké hanzové mesto nachádzajúce sa v severnej časti spolkovej krajiiny Severné Porýnie-Vestfálsko. Mesto sa nachádza blízko známeho Dortmundu a neďaleko hraníc s Holandskom. Pre viacerých ľudí nie je známe, čo je naozaj škoda. Mesto je krásne, dýchajúce históriou a vyhnete sa aj davom turistov. Najlepšie urobíte keď sa budete sústrediť na takéto menej známe mestá. Buďte jedineční a objavujte to čo ešte objavené nie je! Samozrejme vám do Münsteru ponúkame zľavnené letenky s cenou za spiatočnú letenku už od 18 €.

Čo vidieť v meste Münster?

Jazero Aasee – Je to oblasť len 15 minút chôdze od Prinzipalmarkt a ponúka celý rad zaujímavých aktivít pre voľný čas pre mladých i starých - od prechádzok po plachetniciach po návštevy zoo. Vďaka malebným cestám priťahuje Aasee ľudí na prechádzky cez promenády, cyklistov a inline korčuliarov do prírody. Požičovňa lodí, škola plachtenia a dva plavebné kluby vás pozývajú na objavovanie jazera z vody. Fyzickú pohodu výletníkov zabezpečujú kaviarne, reštaurácie a hotely po celom jazere. Park okolo Aasee s rozlohou približne 900 000 metrov štvorcových získal v roku 2009 cenu za najkrajší park Európy.

Využite ponuku zľavnených leteniek a objednajte si lacné letenky od 18€ kým sa nevypredajú!

Staré mesto - Münster je mesto, ktoré udržuje svoju históriu nažive. Domy, kostoly a námestia v zrekonštruovanom starom meste „rozprávajú“ príbehy z rôznych storočí a preto je každá návšteva Münsteru zážitkom.

V starom meste nájdete : 1. Prinzipalmarkt -  je kus živej histórie mesta, ktorý rozpráva príbehy zo stredoveku. Námestie s charakteristickými štítovými domami a kolonádami je hospodárskym a politickým centrom Münsteru a je bohaté na tradíciu. Toto je miesto historickej radnice s Mierovou sálou. Nachádza sa tu tiež množstvo exkluzívnych obchodov, reštaurácií a kaviarní.

  1. St. Paulus-Dom - Katedrála v súčasnom stave je v podstate výtvorom 13. storočia. Za zmienku stojí najmä orloj, zázrak konca stredoveku, kalendár, ktorý siaha do roku 2071 
  2. Rathaus (Town Hall), Friedenssaal (Hall of Peace), Stadtweinhaus (City Wine House) - Mestská radnica v Münsteri v gotickej budove z polovice 14. storočia je vďaka vysokému štítu v Nemecku na špičkovej úrovni. Charakteristický oblúkový dom bol v 50-tych rokoch 20. storočia zrekonštruovaný podľa pôvodného stavu. V apríli 2015 udelila Európska komisia mestskému úradu v Münsteri a Osnabrücku označenie „Európske dedičstvo“ 
  3. Municipal theatre - Dom  divadla Münster bol prvou novou divadelnou budovou v povojnovom Nemecku. V divadle dnes existuje päť divízií pod jedným dáždnikom: operné a hudobné divadlo, pódium, detské a adolescentné divadlo, tanečné divadlo a symfonický orchester.
  4. Clemenskirche - Ústredná budova rotundy s kupolou, lampou a nádherným interiérom bola verne zrekonštruovaná na základe Schlaunových návrhov. 

Botanical Garden Münster - Botanická záhrada má rozlohu približne 4,5 ha so skleníkovým priestorom 2 000 metrov štvorcových. 5 z 10 skleníkov je prístupných po celý rok pre približne 200 000 návštevníkov ročne. V rôznych zbierkach a sezónnych okrasných výsadbách sa pestuje približne 8 000 rôznych druhov rastlín.

Ak vás mesto zaujalo tak využite teraz zľavu na lacné letenky a neváhajte si ju jednu hneď aj zarezervovať!

Lacne letenky do Munsteru

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od