fbpx

Zľavnené letenky – Marseille

Hospodársky najdôležitejšie mesto Francúzska leží na juhu a nazýva sa Marseille. Pozrite si lacné letenky už od 29€. Zľavnené letenky sme teraz pre vás našli vo viacerých dátumoch. 

A prečo sa vám oplatí ísť pozrieť mesto Marseille. Okrem toho, že dýcha francúzskou vôňou, ktorá je očarujúca, je tu mnoho čo treba vidieť a zažiť.

Určite si to zamierte do Starého prístavu. Je to skoro ako jedna malá dedina takže si naňho vyhraďte dostatok času. Na troch stranách sú nábrežia so širokými promenádami, ktoré sú uzavreté väčšinou bývalými skladmi z 18. storočia.Vyzerá to, že takmer každý z nich má v prízemí kaviareň, rybiu reštauráciu alebo bar, s vonkajším posedením, aby ste videli, ako sa v tomto očarujúcom meste rozvíjal život.

Na juh od starého prístavu určite zahliadnete kostol týčiaci sa nad obzorom. Neo-byzantský kostol z 19. storočia, 150 metrov nad vodou, s veľkou zlatou sochou Panny Márie a dieťaťa na vrchole veže, ktorá slúži na stráženie námorných spoločenstiev Marseille sa nazýva  Bazilika Notre-Dame de la Garde. Mnoho storočí sa na La Garde nachádzali náboženské svätyne a strážne veže. Bazilika zahŕňa nižšie úrovne renesančnej pevnosti, ktorá obsahovala aj kaplnku.

Južné a východné predmestie Marseille sa opiera o oblasť výnimočnej prírodnej krásy. Calanques sú skalnaté biele vápencové útesy a zátoky, ktoré dosahujú výšky chrličov a prudko klesajú k moru. Existujú aj mini-okružné plavby, ktoré odchádzajú zo starého prístavu, ako aj sprievodcovské dobrodružstvá s kajakom. Ak je to možné, pokúste sa dosiahnuť neopísateľne krásnu zátoku v Calanque d'En Vau. Výletná plavba a obed Catamaran v národnom parku Calanques.

 Časť Marseille nachádzajúca sa severne od prístavu bola obývaná už od roku 600 pred Kr.. Táto časť  Le Panier bola donedávna jedna z najchudobnejších častí mesta, ale teraz je to stále trendovejšia štvrť s nezávislými butikmi a remeselníckymi obchodmi, kaviarňami a množstvom nápaditého pouličného umenia.

MuCEM, ktoré bolo slávnostne otvorené v roku 2013, je najmodernejším múzeom, ktoré regenerovalo časť nábrežia v Marseille vedľa Fort de Saint-Jean zo 17. storočia. Architektúra je úchvatná, ale to, čo je vo vnútri, je celkom ťažké zhrnúť: Je to druh prehľadu stredomorskej kultúry, civilizácie, ktorá zahŕňa umenie, výstavy fotografií a historické artefakty. Väčšina ľudí, ktorí múzeum navštívia, súhlasia s tým, že výstavy nie sú najucelenejšie, ale sú neuveriteľne skákajúce z obdobia na obdobie a od témy k téme, ale sú také rozmanité, že upútajú pozornosť všetkých. Vstup do pevnosti, ktorý postavil Louis XIV, je zahrnutý v lístku a táto stavba je s múzeom spojená dvoma mostami.

 

Lacne letenky do Marseille

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od