fbpx

Doha - lacné letenky

Doha (Dauha) je hlavné mesto Kataru. Mesto je pod Arabskou klímou, ktorá je veľmi horúca, od septembra do mája sú tu teploty okolo 40°C. Doha je niečo ako druhý Dubaj. Je to nádherné mesto, krásna teplá krajina, ktorá dokáže veľa toho ukázať. Rozdiel je, že sa tu nebudete každodenne tlačiť medzi turistami. Dubaj je veľmi populárne miesto, ktoré navštívi tisícky turistov denne, Doha je veľmi podobná no nie až tak známa medzi turistami.

Teraz si cez zľavnené letenky môžete rezervovať spiatočnú letenku už od 439€. Na ubytovanie, stravu a zážitky nemusíte vôbec minúť stovky EUR. Ubytovanie tu nájdete veľmi luxusné a za výborné ceny.

Letisko Hamad sa nachádza 13 km od centra mesta. Z letiska si pokojne zoberte tzv. Karwa taxi, kde sa cena dá zjednávať , čo vám aj odporúčame. Doha má takisto veľmi lacnú verejnú dopravu, na letisku na informáciách vám poradia s kúpou lístku na autobus. Odporúčame vám stiahnuť si aplikáciu na telefón Uber (v aplikácii si zavoláte vodiča taxíku a vidíte presnú jeho polohu) , s ktorou sa dostanete veľmi rýchlo a lacno na hocijaké miesto.

Fanar musí byť na vašom zozname povinných návštev. Je to prekrásna špirálovitá mešita, zvonka s jedinečným dizajnom minaretov, ktorá je „must to see“ ak ste kdekoľvek na Corniche alebo v blízkosti Souq Waqif. Je to kultúrne a náboženské centrum s knižnicou. Môžete sa tiež prihlásiť a vyskúšať si kurzy arabčiny.

Souq Waqif je najlepšie miesto na nakupovanie v Dohe. Môžete si prezrieť šperky na zlatom trhu, obdivovať vtáky na Falcon Market. Na tomto obrovskom trhu nájdete všetky lokálne pečivá, sladkosti, či doma vyrobené produkty.

Podľa Tripadvisoru sú medzi ľuďmi najobľúbenejšie práve tieto miesta :

 

Lacne letenky do Dohy

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od