fbpx

Zaujímavosti o lietaní

Let lietadlom...Pre niekoho zážitok, pre niekoho boj so strachom. Niekto to zažije raz za život, iní lietajú každý mesiac. Prinášame vám pár faktov a zaujímavostí zo sveta lietania a lietadiel.

 

  1. Aj napriek tomu, že ženy v Saudskej Arábii môžu pilotovať  lietadlo, na letisko ich musí niekto priviesť, pretože nemôžu šoférovať auto.

 

  1. Aj keď lietadlo havaruje, podľa štatistík 76% pasažierov prežije.

 

  1. Dvere na toaletách nie sú skutočne zamknuté, keď ste vo vnútri. Odomknúť dvere sa dá zvonku. Umožňuje to letovým sprievodcom rýchly prístup k uzamknutým toaletám v prípade núdze. 

 

  1. Väčšina pilotov a posádky v hlavných leteckých spoločnostiach nemá dovolené jesť rovnaké jedlo, aby sa predišlo možnosti, že otrava jedlom zastihne celú posádku.

 

  1. Riziko usmrtenia pri havárii lietadla pre priemerného občana je 1 zo 11 miliónov. Riziko usmrtenia pri dopravnej nehode je 1 z 5 000.

 

  1. Ak sedíte v zadnej časti lietadla, vaša šanca na prežitie po páde je o 40% vyššia.

 

  1. Boeing 747 nie je iba jedným z najuznávanejších lietadiel na svete. Fascinujúcim faktom tohto lietadla je, že maximálna rýchlosť lietadla Boeing 747 je 955 km / h.

 

  1. Hrom nezvyšuje riziko nehody. Búrkam sa samozrejme piloti vyhýbajú, ale je to najmä kvôli predídeniu nepríjemných turbulencií.

 

  1. Palubný sprievodca musí spĺňať požiadavky na výšku. Jeho výška musí byť niekde medzi 1,58 ma 1,90 m.

 

  1. Na palube lietadiel KLM nenájdete rad sedačiek s číslom 13. Podľa ich slov je to celosvetovo uznávané nešťastné číslo.

 

Lacne letenky do sveta

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od