fbpx

Príprava na výlet za Atlantik

Kto by sa v dnešnej dobre nerád nepozrel za „Veľkú mláku“?! Letecké spoločnosti to teraz umožňujú naozaj skoro každému. Letenky je teraz naozaj  ľahké zohnať za veľmi nízke ceny. Od nás z Európy najviac navštevujeme New York, pretože je to jedno z najzaujímavejších aj z najbližších miest v USA. Spiatočné lacné letenky do New Yorku zoženiete v zľavách už od 290€. Priemerná cena letenky však je okolo 340€.

Spísali sme vám praktické veci, ktoré sa oplatí vedieť pred prvou cestou do New Yorku.

  1. Ako zohnať lacné letenky?

Na hľadanie leteniek môžete využiť našu stránku www.zlavneneletenky.sk. Nájdete tu viacero dátumov na spiatočné priame lety z Viedne. Nenechávajte si to na poslednú chvíľu. Ceny leteniek sa môžu meniť každú minútu. Čím bližšie sa blížime k dátumu odletu, tým cena letenky spravidla stúpa. Môžete využiť našu službu „strážneho psa“. Stačí nám napísať na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. kde by ste chceli cestovať, kedy a za akú cenu. V momente keď vaša preferovaná letenka padne na vašu žiadanú cenu, dáme vám vedieť a vy si letenku môžete ihneď zarezervovať.

  1. Potrebujeme víza?

Áno, pri cestovaní do Ameriky sú víza potrebné. Ide o prvú vec, ktorú vám na letisku skontrolujú. Nenechajte sa ale nachytať a nekupujte víza ESTA za 100€ ako niektorí ponúkajú. Víza si viete kúpiť na webovej stránke. Budete musieť vyplniť informácie o sebe, pase a budete potrebovať aj miesto pobytu takže vyplňujte až po objednaní ubytovania. Celý proces schválenia trvá pár dní, ale nenechávajte si to na poslednú chvíľu. Po schválení vám žiadny e-mail nedôjde, potrebné je aby ste si to stránke skontrolovali sami.

  1. Ako sa dostať z letiska?

Väčšinou letíte do NYC priletíte na najznámejšie letisko Johna F. Kennedyho alebo na menšie Medzinárodné letisko slobody Newark. Z tohto letiska sa do centra Manhattanu dostanete do pól hodinky. Stačí nasadnúť na tzv. airtrain, ktorý vás vyvlečie z terminálov a tam prestúpite na vlak smerujúci do NYC. Cena takejto jazdy vás vyjde 22 dolárov. Pri ceste späť stačí ísť na linku metra s označením A a držať sa zastávky Howard Beach. Tam na vás bude opäť čakať airtrain za 5 dolárov, ktorý vás privezie na jeden z ôsmich obrovských terminálov letiska.

  1. Ako ušetriť na doprave?

Zabudnite na krásne fotogenické žlté taxíky z filmov. Sú drahé a v zápach budete trčať celý deň. Používajte metro, kúpte si kartu Metrocard na 7 dní za 30 dolárov a využívajte metro neobmedzene.

  1. Ako neminúť tisíce EUR pri telefonovaní?

Z Ameriky sa len s pár operátormi dovoláte do Európy a bude to sakra drahé. Kúpte si na Amazone americkú SIM kartu. Ceny sú rôzne, dostať ju okolo 25 EUR a môžete využívať neobmedzené dáta na 7 dní. Aktivujte si ju ešte pred odletom.

Lacne letenky do New Yorku

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od