fbpx

Marakeš - zaujímavosti

Prvá a najdôležitejšia zaujímavosť je, že letenky na Marakeš sú často tak zlacnené až to nie je uveriteľné. Aj v tomto období vám prinášame lacné letenky na Marakeš s odletom z Viedne od 22€.

  1. Meno Marrakech je zakorenené v berberskej histórii ako murr akush, čo znamená „Božia krajina“.Iná teória však hovorí, že názov pochádza z arabských slov murra kish , čo znamená „rýchlo prejsť“ - upozornenie cestujúcich na zlodejov a divé zvieratá. 
  2.  Marakeš sa často označuje ako  Červené mesto, pretože červený odtieň múrov obklopuje jeho starú mestskú časť.

  3. Nemoslimovia vo všeobecnosti nemajú povolené navštíviť mešity v okolí Maroka, ale podobne zložitá islamská architektúra je plne viditeľná na Marrakech's Medersa Ben Youssef, univerzite založenej v 14. storočí a prestavanej v 16. storočí. Táto škola, ktorá pokrývala 17 976 štvorcových stôp a mala 132 izieb, bola jednou z najväčších v severnej Afrike až do jej uzavretia v roku 1960. O dvadsaťdva rokov neskôr bola znovu otvorená ako múzeum. 
  1. Exotické hotely v Marakeši lákajú hollywoodskych filmárovuž desaťročia. Medzi filmy, ktoré sa natáčali v Červenom meste, patria film The Man Who Knew Too Much  (v hoteli Mamounia), Sex v meste  (v Taj Palace) a v roku 2015 : Mission: Impossible — Rogue Nation , ktorý bol natočený v hoteli Selman.  
  1. Od roku 1987 sa v meste koná každoročný maratón, ktorý ročne priťahuje približne 6 000 bežcov z celého sveta. Prvé miesto v ženskom závode vyhrala len 14-ročná Nadia Ouaziz-Colombero, jedna z najmladšíchatlétov, ktorá kedy vyhrala medzinárodný maratón. 
  1. Mesto sa chce stať golfovou Floridou Európy! Ponúka viac ako 12 golfových ihrísk a od roku 2015 získava mnoho ocenení. Očakávajte, že budete mať nádherné zelené fairwaye inšpirované kamennou púšťou Agafay alebo nádherným palmovým hájom Marrakech.

 Marakeš má mnoho zaujímavých miest. S letenkou za 22€ objavíte krásne miesta a budete mať zážitok na celý život.

Lacne letenky na Marakeš

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od