fbpx

Lacné letenky-Oslo

Oslo je nórske hlavné mesto a tretie najväčšie mesto v Škandinávii, je modernou a sofistikovanou metropolou bohatou na lodnú dopravu a ropu. Kľúčom k vysokej kvalite života je príroda. Hocikde sa nachádzate tak nikdy nie ste veľmi vzdialený od zeleného lesa a turistických chodníkov pri vode a horách.

Lacné letenky sú teraz ponúkané od 23€ s odletom z Viedne a od 33€ s odletom z Poľska z mesta Katowice. Letenky sú zľavnené na výborné ceny, ale nevieme vám zaručiť ako dlho sa budú držať na týchto cenách. Preto ak chcete na letenkách ušetriť, dlho neváhajte a zarezervujte si letenku čo najskôr.

Čo si nenechať ujsť v nórskom meste Oslo..?

  1. Polostrov Bygdøy

Nachádza sa na západnej strane Osla. Polostrov má päť národných múzeí: Múzeum vikingských lodí, múzeum Fram, Nórske ľudové múzeum, Múzeum Kon-Tiki a Nórske námorné múzeum. Každé z nich si zaslúži váš čas, ale keď je počasie dobré a chcete čas stráviť vonku, tento tichý obytný kútik mesta je tiež miesto, kde sa dá dostať do prírody alebo sa v lete ponoriť do vody. Nachádzajú sa tu vidiecke a pobrežné chodníky pre chodcov a cyklistov a lákavé chránené pláže na ostrove Huk.

  1. Frogner Park

Park má bezplatný  vstup v ktoromkoľvek ročnom období a je vytvorený sochárom Gustavom Vigelandom v 20. storočí. Celkom sa tu nachádza 212 sôch z bronzu a žuly. Mnohé z týchto diel ako Angry Boy (Sinnataggen) sa stali identifikátormi Osla. Angry Boy je známy ako most medzi východnou hlavnou bránou a fontánou. Na tej istej osi, o niekoľko sto metrov ďalej, je monolit s výškou vyše 14 metrov, ktorý sa skladá zo 121 ľudských čísiel. Samotná práca trvala 14 rokov pretože je vyrezávaná len  z jedného obrovského kúsku žuly.

  1. Opera v Osle

Dominantou priamo v prístave a domovom nórskej národnej opery a baletu je opera v Oslu. Dokončená bola v roku 2007. Táto hranatá budova, pripomínajúca ľadovec, je pokrytá bielymi žulovými a talianskymi mramormi Carrara a predstavenia si tam môže vychutnať až 1 364 divákov. Pri príležitostnej návšteve môžete bezplatne ísť na strechu, aby ste si mohli vychutnať fenomenálny výhľad na mesto.

  1. Nórske ľudové múzeum

Ako sme už vyššie spomínali, toto múzeum sa nachádza na polostrove Bygdøy. Je atrakciou pod šírym nebom, ktorá víta návštevníkov už viac ako 115 rokov. Jadro zbierky založil kráľ Oscar II na začiatku 80. rokov 20. storočia a jeho ukážkou je kostol Gol Stave postavený v polovici 12. storočia,  premiestnený sem bol v roku 1884. Táto nádherná pamiatka je jednou zo 155 historických budov, ktoré načrtáva rozmanitosť drevenej architektúry po celej krajine. V teplejších mesiacoch môžete kŕmiť hospodárske zvieratá, jazdiť na koňoch a kočiaroch, pozerať sa na staré remeslá a zistiť ako upiecť chlieb.

  1. Múzeum Fram

Takisto sa nachádza na polostrove Bygdøy, vzdáva hold odvážnym polárnym prieskumníkom na prelome 20. storočia, konkrétne Fridtjofovi Nansenovi, Ottovi Sverdrupovi a Roaldovi Amundsenovi. Stredobodom pozornosti je Fram, drevená loď, ktorú používali všetci traja prieskumníci na expedíciách v Arktíde a Antarktíde v rokoch 1893. Fram mal neobvykle široký a plytký povrch a mal dômyselný dizajn, ktorý mu umožňoval vznášať sa na vrchu ľadu. Na palube Fram uvidíte, ako ľudia a ich psy bojovali o prežitie v niektorých z najviac nepriateľských podmienok na planéte.

Oslo je veľmi zaujímavá krajina, ktorá vám prinesie množstvo neopakovateľných zážitkov. Najlepšie na cestovaní v tejto dobe je, že letenky sa dajú kúpiť pomaly lacnejšie ako cesta autom do susedného mesta. Využite túto možnosť a spoznávajte s nami krajiny za nízke ceny.

 

 

Lacne letenky do Osla


Rezervuj si letenku do Osla

Rezervuj si letenku do Paríža


Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od