fbpx

Lacné letenky Varna - Bulharsko

Varna je tretie najväčšie mesto Bulharska, prezývané „Perla Čierneho mora.“ Väčšina slovákov v Bulharsku strávia dovolenkové dni medzi hotelom a plážou. Ale mesto Varna vám ponúka omnoho viac. Okrem iného sa tu môžete stretnúť s delfínmi či objaviť zrúcaniny rímskych kúpeľov.

Varna je jedno pulzujúce, živé miesto, ktoré vás nadchne. Ocitnete  sa niekde medzi Európou a orientálnou exotikou. Do Varny sa letí približne 1 hod 20 minút a teraz vám ponúkame lacnú spiatočnú letenku z Viedne len za 29€. To znamená 14,50€ za jednosmernú letenku!

Jedna z najväčších atrakcií mesta je prímorský park. Park s rozlohou viac ako 26 000 m2  sa rozprestiera nad rušným čiernomorským pobrežím a otvára skutočne veľa možností. Nájdete tu napr. Prírodovedné múzeum kde vás určite fascinuje úžasný kolekcia historických artefaktov a najstaršie zlato na svete. Vstup je 10 levov, čo je v prepočte 5€. Butterfly House Varna je fantastická výstava motýľov a iného hmyzu, ktorou vás prevedie veľmi prívetivý manželský pár s mnohými poznatkami o motýľoch. V parku takisto nájdete aj planetárium, ktoré vás určite zaujme ak máte radi astronómiu.

Žiarivé medené kupoly majestátnej katedrály, ktorá sa nachádza tvoria jednu z mestských pohľadníc. Katedrála vo Varne nazývaná Katedrála Zosnutia presvätej Bohorodičky sa nachádza na Námestí Cyrila a Metoda. Postavená je v novobyzantskom architektonickom štýle.

Ďalším veľmi zaujímavým miestom je Stone forest, čo v preklade znamená kamenný les. Je to pole kamenných stĺpov vysoké asi sedem metrov, ktoré sa rozkladajú na ploche asi 13 km2. Nachádza sa v blízkosti mesta asi 15 minút autom. Je to čarovné, zaujímavé a mystické miesto kde sa čas na chvíľu zastaví. Sprievodca vám porozpráva na začiatku príbeh ako na tom mieste pred miliónmi rokov bolo obrovské more a teraz je z miesta púšť. Po príbehu sa môžete prechádzať po kamennom lese tak dlho ako budete chcieť. Tvorba kamenných stĺpov je stále nejasná, aj keď  vedci prišli s teóriou, že stĺpy sú vytvorené procesom známym ako oxidácia metánu spôsobená malými organizmami, ale je ťažké uveriť, že nie sú vyrobené človekom.  Väčšina stĺpov je vo vnútri prázdna. 

Neskutočnou históriou dýchajú Roman Thermae (Rímske kúpele). Nachádzajú sa v juhovýchodnej časti moderného mesta, ktoré bolo pod rímskou ríšou známe ako Odessus . Kúpele boli postavené koncom 2. storočia nášho letopočtu a patria medzi štvrté najväčšie zachované rímske termy v Európe a najväčšie na Balkáne. Môžete dokonca vidieť zvyšky typocaustu, ktorý ohrieva kúpele sieťou podzemných potrubí. Zvýšené chodníky vám poskytujú výhľad z vtáčej perspektívy a kúpele sú nezabudnuteľné v noci, keď sú všetky osvetlené.

Okrem histórie Bulharsko ponúka prekrásne pláže. Odporučiť určite môžeme súkromnú pláž Nirvana. Na Golden sands sa nachádza shisha bar Vanity Beach, ktorý je dovolenkármi i domácimi veľmi obľúbený.

Mesto Varna prináša naozaj všetko čo by malo. Od histórie, relax, prechádzky, dobré jedlo až po krásne piesočnaté pláže. Rezervujte si teraz lacnú letenku za 29€ a navštívte toto zaujímavé mesto.

Lacne letenky do Varny - Bulharsko

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od