fbpx

Lacné letenky do mesta Kodaň

Zľavnené letenky vám znova prinášajú letenky za super cenu. Dneska sa poďme pozrieť čo nám môže ponúknuť Kodaň.

Okrem lacnej spiatočnej letenky len za 34€ nám toto čarovné mesto ponúka veľa zaujímavých miest.

Vedeli ste, že niektoré metrá v Kodani jazdia bez vodiča a ľudí jazdiacich na bicykloch tu nájdete raz toľko ako jazdiacich na autách alebo, že 2/3 Dánov má priezvisko končiace sa na -sen?

Je ľahké zamilovať sa do Kodane , historického a moderného mesta, tradičného a inovatívneho mesta. Toto škandinávske hlavné mesto, známe svojou dizajnovou scénou, špičkovou kuchyňou a bezstarostnou atmosférou sa určite nepovažuje za najlacnejšie miesto na pobyt. Avšak, ako ste u nás zvyknutí, ponúkame vám rady, ako navštíviť mesto čo najlacnejšie. Na začiatku sme začali s veľmi výhodnou a lacnou letenkou za 34€ a teraz si poďme ukázať pár atrakcií, ktoré vás vyjdu zadarmo alebo veľmi lacno.

  1. Starý prístav Nihavn – tento zrekonštruovaný starý prístav láka turistov najmä na jeho žiarivé farby a historické vysoké lode. Pri prechádzke popri prístave sa zastavte pri dome číslo 20, kde milovaný dánsky autor Hans Christian Andersen žil v roku 1835, keď vydal prvý zväzok rozprávok.

 

  1. Christiansborg Palace - je domovom dánskeho parlamentu a kráľovských recepčných miestností. Aj keď za prehliadku samotného mesta Christiansborg sa platí poplatok, vstup do veže je bezplatný. Christiansborg Tårnetje najvyšším vyhliadkovým bodom Kodane s krásnym výhľadom do všetkých strán. Odtiaľ sa môžete vydať na panorámu mesta a dokonca vidieť cez vodu do Švédska.

 

  1. Múzeá - Ny Carlsberg Glyptotekje plný sôch a obrazov a historických artefaktov a v utorok ich môžete bezplatne preskúmať. Malebnejšie Thorvaldsensovo múzeum , vedľa Christiansborgského paláca sa venuje výlučne dielam a zbierkam dánskeho sochára Bertela Thorvaldsena a je zadarmo do stredy. V nedeľu je zadarmo aj neďaleké Nikolaj Kunsthal , centrum súčasného umenia sídliace v bývalom kostole, ktorého nádherná veža sa týči nad mestom.

 

  1. Rådhuspladsen – je domovom radnice, leží na konci Strøgetu. Návštevníci môžu obdivovať ozdobenú halu a obdivovať svetový čas Jensa Olsena, neuveriteľne zložitý časomerač. Za námestím môžete objaviť drakovú fontánu v gotickom štýle, populárnu sochu Hanse Christiana Andersena a kamenný stĺp označujúci bývalé miesto Vesterportu, západnú bránu múru, ktorá obkolesovala mesto.

 

  1. Kráľovská knižnica - Kráľovská knižnica pozostáva z dvoch častí: pôvodná budova, založená v roku 1648 a moderná prístavba dokončená v roku 1999. Novšia časť knižnice žiari na brehu kodanského prístavu a je známa ako Čierny diamant vďaka svojmu lesklému mramorovému exteriéru. Knižnica obsahuje takmer každú knihu, ktorá bola kedy vytlačená v dánskom jazyku, siahajúca až do roku 1482. Interiér je fascinujúcim dielom architektúry, ktorej centrálna sála je prístupná verejnosti, ale knihy musia byť rezervované vopred a prístupné v jednej z knižníc.

 

Ušetrite s našimi tipmi nie len na zaujímavé miesta v Kodani ale aj s lacnými letenkami, ktoré si teraz môžete rezervovať spiatočne za neskutočných 34€.

Lacne letenky do mesta Kodaň


Rezervuj si letenku do Kodane


Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od