fbpx

Lacné letenky Izrael-Eilat

Veríme, že nie každému je po chuti daždivá jeseň a práve preto vám prinášame lacné letenky do tepla za neskutočných 31€. Lacná dovolenka v teple pre každého. Takto by sme charakterizovali dovolenku v najjužnejšom cípe Izraela v meste Eilat.

Aj v najchladnejšom období tu teploty dosahujú 23 ºC. Zrážok padne v priebehu roka veľmi málo. Proste ideálne miesto na ujdenie zo zimy a na poriadne zohriatie sa na pobreží Červeného mora. Eilat je ľahko a rýchlo dostupný. Letisko sa nachádza priamo v pobrežnom mestečku.

Zaujímavé miesta

I keď mestečko Eilat zaberá len o niečo viac ako 80 tisíc km štvorcových je naozaj veľmi rozmanité. Nájdete tu pláže lemované púšťami, krásne výhľady na hory a krásne koralové útesy pod morskou hladinou.

Pláže, ktoré by ste určite nemali vynechať sú:

  1. North Beachje kamienková, okolo nej sa tiahne promenáda mesta kde sa nachádzajú bary a reštaurácie
  2. Pláž Mosh´s Beach – veľmi rušná pláž plná života, nájdete tu množstvo podnikov s jedlom, reštaurácii, barov a príjemná poloha priamo oproti Jordánsku z nej robí aj miesto s krásnymi výhľadmi na severný ohyb Červeného mora

 Gan Binyamin Central park je veľmi zaujímavé miesto pre odpočinok, ale ľudí sem láka najmä hudobná fontána, v ktorej sa počas horúcich dní môžete schladiť a vo večerných hodinách začína pôsobivá svetelná show.

Ak pre vás bude počasie príliš horúce, môžete sa ísť schladiť do Ľadového baru. Pri vstupe vás ochotní čašníci vybavia zimným oblečením a vy si môžete užívať chladný vzduch v centre najhorúcejšieho mesta. Určite nezabudnite ochutnať miestne jedlá ako napríklad Falafel alebo Sabich.

Ak máte radi nakupovanie tak vás určite potešíme informáciou, že mesto Eilat sa nachádza v bezdaňovej zóne. V centre mesta, len na skok od pláže sa nachádza obchodný dom Mall Hayam s viac ako 90 obchodmi s rôznym tovarom.

Pýchou Eilatu je ekologická lokalita Dolphin Reef, kde možno plávať a dotýkať sa voľne žijúcich delfínov. V časti, kde je súš sa nachádza pôsobivá botanická záhrada s množstvom rybníkov.

Dôležité informácie

  1. Úroveň izraelského zdravotníctva je skutočne vysoká. Pred návštevou nemusíte absolvovať žiadne očkovanie.
  2. Medzi Izraelom a Slovenskom platí dohoda o obojstrannom bezvízovom styku pri pobyte do 90 dní.
  3. Let trvá približne 3 hod. 20 minút
  4. Pri návšteve náboženských objektov nezabúdajte na vhodné oblečenie a zahalenie tela
  5. Časový posun je oproti nám +1hod

 

Lacne letenky Eilat

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od