fbpx

Island - Reykjavik

Reykjavik je hlavné a najväčšie mesto Islandu. Mesto Reykjavik má približne 135 tisíc obyvateľov. Je to zelené mesto, ktoré vás očarí neskutočnou prírodou, ktorú vidieť naozaj málokde.

I keď sa vám celkovo Island na prvý pohľad bude zdať plný neporušenej divokej prírody, Reykjavik je moderné hlavné mesto v ktorom normálne nájdete nákupné centrá, reštaurácie i všelijaké multifunkčné budovy. Mesto používa ekologicky priaznivé zdroje a geotermálnu  energiu. Preto sa môže pýšiť označením jedného z najčistejších miest na svete. V Meste Reykjavik nájdete veľa zvláštností a zaujímavostí, ktoré ste doteraz určite nevideli či nezažili. Napríklad v zime sa nemusíte báť, že by ste sa pošmykli na zľadovatenom chodníku, pretože celé mesto je vykurované podzemnou horúcou vodou, vďaka čomu ani v najväčších mrazoch chodníky nezamŕzajú.

Reykjavik je miestom aj pre tých, ktorí sa zaujímajú o svet umenia a kultúry. Je domovom väčšiny našich najprestížnejších kultúrnych inštitúcií a talentovaných interpretov a umelcov. Zakúpením mestskej karty Reykjavík  získate bezplatný vstup do všetkých hlavných múzeí a galérií v hlavnom meste.

ARBAER OPEN AIR MUSEUM je múzeum v prírode, kde sa môžete prechádzať minulosťou a zažiť spôsob, akým žili naši predkovia.

PRIRODZENE HISTORICKE MUZEUM je prírodovedné múzeum bolo otvorené v máji 2002.  Múzeum je rozdelené do dvoch kategórií; geologické a zoologické.

ISLANDSKÁ NÁRODNÁ GALÉRIA je pre tých, ktorí sú nadšení z obrazov a iných umeleckých diel, má Národná galéria Islandu k dispozícii množstvo cenných umeleckých diel, s rôznymi výstavami zahraničných i islandských umelcov.

Určite by ste nemali vynechať kúpanie sa v geotermálnej vode, ktorej má Reykjavík naozaj veľké plochy. Priamo v centre sa nachádza Sundhöllin , najstarší (ale naposledy zrekonštruovaný) bazén v Reykjavíku. Je to obľúbená destinácia s výborným vybavením. Lágafellslaug v Mountain Borough  ponúka 3 tobogány, ktoré deti milujú, veľký detský bazén a útulné chaty.

Mesto Reykjavík je aktívnym miestom aktívnej činnosti po celý rok. Pozoruhodný počet každoročných festivalov a sezónnych podujatí priťahuje nespočetné množstvo divákov a pozornosť médií z celého sveta. Tu môžete nájsť dátumy všetkých festivalov.

Reykjavík takisto ponúka veľa výletov pri ktorých objavíte krásy a zaujímavosti tohto nádherného a tak zvláštneho miesta.

POZOR! Teraz klesli ceny spiatočných leteniek do Reykjavíku úplne na dno! Za 43€ poletíte z Krakowa, od 56€ z Viedne!

Zľavnené letenky sa vypredávajú veľmi rýchlo, preto je potrebné aby ste si takéto letenky za super cenu rezervovali čo najskôr.

Takisto nezabudnite na našu októbrovú zľavu s kódom PECKYOKT10 a poletíte už za 33€ na jedno z najčarovnejších miest na svete.

 

Lacne letenky do Reykjaviku

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od