fbpx

Lacné letenky Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je hlavné mesto Malajzie, ktoré sa môže pochváliť žiariacimi mrakodrapmi, koloniálnou architektúrou, očarujúcimi miestnymi obyvateľmi a množstvom prírodných atrakcií. Je rozdelený do mnohých okresov a jeho hlavný uzol sa nazýva Zlatý trojuholník.

Ak potrebujete viac dôvodov na zamilovanie sa do Kuala Lumpur, je tu množstvo gastronomických špecialít - s tisíckami stánkov,kaviarní a reštaurácií, ktoré slúžia každému predstaviteľnému druhu lahôdok.

Ponúkame vám lacné letenky s naším zľavovým kódom už od 359 .

Čo vidieť...

  1. Petronas Towers

Ikonické dvojčatá Petronas Twin Towers sú najvyššie mrakodrapy - dvojčatá na svete. 88-poschodové chrómové a oceľové veže sú spojené na 41. a 42. poschodí (175 m nad úrovňou ulice) pomocou 58 m dlhého dvojpodlažného Sky Bridge. V budovách sa nachádza predovšetkým sídlo spoločnosti Petronas a ďalšie kancelárie.

  1. Veža Menara KL

Veža je postavená na vrchole lesnej rezervácie Bukit Nanas (ananásový kopec) - najstaršej zalesnenej lesnej rezervácie v krajine, v ktorej sa nachádzajú starodávne stromy. Veža na vrchu Bukit Nanas, vysoká 421 metrov, je v súčasnosti piata najvyššia stavba na svete. Veža Menara KL, ktorá je považovaná za jednu z najvyšších voľne stojacich štruktúr na svete, je hostiteľom reštaurácie Atmosphere 360. Môžete si tam dať jedlo alebo si vychutnať kvalitný čaj spolu s najkrajším výhľadom na centrum mesta. Táto veža sa môže pochváliť divadlom, amfiteátrom, krásnymi kaskádovými bazénmi, reštauráciou s rýchlym občerstvením a obchodmi so suvenírmi.

  1. Čínska štvrť

V centre Kuala Lumpur sa nachádza oblasť, ktorá nikdy nespí a je oveľa farebnejšia a rušnejšia ako zbytok mesta. Je ňou Čínska štvrť. Táto štvrť je nepochybne jedným z najpopulárnejších turistických miest v Malajzii. V noci sa jej hlavná trhová oblasť, Petaling Street, mení na živý a pulzujúci nočný trh, ktorý je plný stovkami stánkov ponúkajúcich všetok tovar za nízke ceny. Čínskou najväčšou atrakciou sú snáď rady a rady stánkov, ktoré predávajú všetky druhy tovaru od jedla po odevy za výhodné ceny. Hneď za rohom z tohto raju obchodov sú chrámy, ktoré sú tu už viac ako jedno storočie. Chrám Sri Mahamariamman bol postavený v roku 1873 a je najstarším a najdokonalejšie navrhnutým hinduistickým chrámom v krajine, zatiaľ čo chrám Chan See Shu Yuen a chrám Kuan Ti sú vynikajúcimi príkladmi orientálnej architektúry s otvorenými nádvoriami, symetrickými pavilónmi a ozdobenými strechami.

  1. Jaskyne Batu

Jedna z najnavštevovanejších turistických atrakcií Kuala Lumpur je vápencový kopec obsahujúci tri hlavné jaskyne a niekoľko menších. Tento 100-ročný chrám sa nachádza približne 11 km severne od Kuala Lumpur a ponúka modly a sochy postavené vo vnútri hlavných jaskýň a okolo nej. Chrám, ktorý je súčasťou vnútorných vápencových útvarov, o ktorých sa hovorí, že majú okolo 400 miliónov rokov je Hindmi považovaný za dôležitú náboženskú pamiatku. Jaskyne Batu sú ústredným bodom každoročného hinduistického festivalu Thaipusam, ktorý priťahuje tisíce oddaných a návštevníkov. Sprievod sa zvyčajne koná koncom januára a začína sa večer pred festivalom Thaipusam.

5.    Zábavný park Sunway Lagoon

Nachádza sa asi 15 km juhozápadne od centra mesta Kuala Lumpur. Vodné kĺzačky, ktoré sa krútia stovky metrov, umelá jazda na rieke, surfová pláž, vlnobitie, pirátska loď s otočením o 360 °. Zoznam zábavných atrakcií v parku s rozlohou 80 hektárov je rozsiahly. V súčasnosti sa park rozšírila zahŕňa celkom päť rôznych zón - vodný park, Scream Park, zábavný park, Extreme Park a Wildlife Park.

 Kuala Lumpur by ste určite nemali vynechať vo vašom cestovateľskom zozname. Je to úžasné mieste, kde si na svoje prídu všetci. S nami je cestovanie také jednoduché a také lacné. So zľavnenými letenkami teraz spiatočne odletíte z Viedne už za 359€.

Nepremeškajte takúto akciu a zarezervujte si lacnú letenku už teraz!Lacne letenky Kuala Lumpur

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od