fbpx

Lacné letenky do mesta Kyjev s návštevou Černobylu

Tak ako je už u nás zvykom, aj dnes vám prinášame tipy na lacný pobyt v ďalšom zaujímavom meste.

Kyjev je hlavné a najväčšie mesto Ukrajiny. V týchto dňoch je veľkým lákadlom Černobyl, ktorý je vzdialený od centra len dve hodiny autom. My vám poradíme ako precestovať a vidieť čo najviac za čo najmenej peňazí.

Letenky vám teraz ponúkame s naším zľavovým kódom už od 19 €.

Za jednu noc v 3 hviezdičkovom hoteli zaplatíte približne 20€. Ak si nepotrpíte na luxus tak nájdete izbu aj za 4€/noc.

Pamiatky, ktoré by ste mali vidieť

Ako prvé by ste sa určite mali ísť pozrieť na kostol pochádzajúci z 11. storočia Chrám sv. Sofie. Pôvodne predstavoval Sofijský chrám grandióznu stavbu s 13 kupolami, neskôr bolo v 17. storočí pridaných ešte šesť kupol. Je to veľmi očarujúca pamiatka ako môžete vidieť aj na fotke.

 

 Z krásneho komplexu jaskýň vznikol kláštorný komplex Kyjevsko-pečerská lavra. Vstup do tejto pamiatky vás vyjde okolo 50 hrivien, čo je v prepočte cca 1,80€.

V centre mesta nájdeš tzv. Zlatú bránu, ktorá dodáva mestu veľkoleposť. Neďaleko brány nájdete múzeum 2. svetovej vojny či barokové paláce.

Ak už ste si prezreli pamiatky v Kyjeve, určite nevynechajte výlet do Černobylu.

Určite si budete klásť otázku, či je to vôbec bezpečné. ÁNO, výlet do Černobylu je úplne bezpečný. Černobyl navštevujú tisícky ľudí denne. Počas návštevy máte pri sebe meradlo, ktoré meria neustále rádioaktivitu, takže môžete vidieť na ktorých miestach už nie je žiadna a na ktorých malá rádioaktivita ešte stále je. Miesta, na ktorých sa vyskytuje zvýšená rádioaktivita sú neprístupné a strážnici vás tam jednoducho nepustia.

Na výlet si určite zoberte pohodlné topánky, pretože sa nachodíte veľmi veľa. Sprievodcovia vám budú chcieť ukázať všetky prístupné miesta ako opustené školy s rozhádzanými knižkami po zemi, opustené byty, schátrané obchodné domy. Zaručujeme vám, že mráz po chrbte vám bude behať nejedenkrát.

 Nezmeškajte príležitosť si objednať teraz zľavnenú spiatočnú letenku len za 19€.

Ak sa do Kyjeva vydáte s partiou kamarátov tak nezabudnite aj na nočný život, ktorý je v Kyjeve výborný a najmä veľmi lacný! Jednu z najlepších vodiek v potravinách kúpite v prepočte za 2€.

Lacne letenky do Kyjeva

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od