fbpx

New York – mesto, ktoré nikdy nespí

Najľudnatejšie mesto s počtom 9 miliónov obyvateľov leží na východnej strane USA. New York prezývaný veľké jablko je mesto pre splnenie snov, zábavy, voľnosti a nákupov. Život tam plynie rýchlo takže to čo ste možno nezažili za celý život, v New Yorku môžete zažiť za 10 dní.  

Nepremeškajte neskutočne zľavnené letenky.                                                                                                                                          Spiatočne z Viedne sa teraz do New Yorku dostanete za neuveriteľných 379€.

Teraz máme v ponuke viacero dátumom, kde si odlet z Viedne a prílet naspäť do Viedne viete nastaviť na základe vašich preferencií.  

Vedeli ste, že mesto New York má jednu z najmenších kriminalít veľkomiest? Preto sa radí medzi najbezpečnejšie mestá v USA. Ďalšou zaujímavosťou je, že New Yorské metro je najväčšie na svete, má 26 tratí, 6 200 vlakov a 468 rozličných zastávok metra po celom New York City.

A čo vlastne v New Yorku musíte vidieť?

  1. Symbol Ameriky Socha slobody meria 92 metrov. Američanom ju darovali Francúzi a symbolizuje slobodu a trvajúcu demokraciu. Ak sa rozhodnete ísť aj dovnútra tak sa pripravte zdolať až 354 schodov, pričom lístok stojí približne 25 dolárov.

 

  1. Central park sa rozprestiera na vyše 3 km². Nachádza sa v časti Manhattan. Obsahuje niekoľko umelo vytvorených jazierok, korčuliarske trasy a piknikové kempy. Je ako stvorený na odpočinok a únik od rušných New Yorských ulíc.

 

  1. Empire State Building je mrakodrap so 102 schodmi. Na vrchole vás čaká neskutočný výhľad na celé mesto. Lístok na vyhliadku  si môžete pohodlne objednať aj online.

 

  1. Times Square je najznámejšia križovatka v New Yorku. Je to akási „pešia zóna“, ktorú určite poznáte z fotografii bozku amerického námorníka a sestričky na Times Square pri oslavách konca druhej svetovej vojny.

  

  1. Rockefellerovo centrum – centrum určite poznáte z obľúbeného filmu Sám doma. Nezabudnite navštíviť toto miesto najmä ak cestujete v zime, pretože sa tu nachádza najväčší vianočný strom na celom svete. Takisto v zime sa tu nachádza veľké ľadové klzisko. Ak by ste sa chceli zohriať, môžete tak spraviť vnútri centra, ktoré je jedno z najznámejších nákupných centier v New Yorku.

 

Tip na výlet

V Battery Parku odkiaľ odchádzajú výletné lode k Soche slobody si všimnite trochu väčšie lode, ktoré jazdia zadarmo na Staten Island. Lode jazdia približne každých 20 minút a vychutnať si z nich môžete krásny výhľad na Sochu slobody.

Tip na ubytovanie

Hotely v meste New York sú naozaj predražené a väčšina začína od 70€ na noc. Preto vysúšajte AirBnB, ktorý je naozaj veľmi rozšírený. Ubytovanie si tak môžete nájsť viac než o polovicu lacnejšie. Cez tento link si môžete objednať ubytovanie so zľavou 20€.

Tip na jedlo

Keď už ste v New Yorku musíte aspoň raz vyskúšať americký burger. O tom, kde podávajú najlepšie burgre by sa dalo diskutovať veľmi dlho. My vám odporúčame reštauráciu s názvom Five Napkin Burger. Taký istý názov má aj špecialita podniku a to je burger z 283 gramov mäsa, syru Gruyere, karamelizovanej cibuľky a rozmárinovej aioli.

 

Neváhajte a rezervujte si už teraz spiatočnú letenku do New Yorku. Vyberte si miesto a dátum odletu. Letenky začínajú na sume od 319€. Nezmeškajte takúto príležitosť a pridajte sa už k desiatkam ľuďom, ktorí si takúto lacnú letenku už zakúpili!

Lacne letenky do New Yorku

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od