fbpx

 Ako sa pobaliť na dovolenku rýchlo a jednoducho?

Dovolenka a cestovanie je pre všetkých z nás priestorom na oddych, relaxáciu, načerpanie nových síl a spoznávanie nového. Niekedy však môže byť pre nás je stresujúca pokiaľ sa nepripravíme na všetky možné problémy, ktoré nás môžu stretnúť. Ako sa teda dôkladne pobaliť a pripraviť na dovolenku?

Zoznam no dovolenku je niečo čo vám môže celý pobyt uľahčiť. Pokiaľ na takéto veci neveríte, vyskúšajte si s nami ako sa pobaliť pomocou zoznamu rýchlo a jednoducho:

Krok číslo 1: Spísanie zoznamu

Stačí si sadnúť za stôl a spísať všetky veci, ktoré potrebujete. Takto si priamo na papier napíšete všetky veci, ktoré nechcete zabudnúť a verte, že si spomeniete aj na viaceré maličkosti. Nechajte si zoznam na viditeľnom mieste a keď vám niečo napadne, dopíšte to do zoznamu. Takto si vytvoríte unikátny zoznam vecí a na dovolenku si zoberiete všetko potrebné.

Krok číslo 2: Na čo by ste v žiadnom prípade nemali zabudnúť

Spísanie zoznamu môže byť pre niekoho veľmi náročné. Práve preto vám prinášame jeden ukážkový zoznam vecí, ktoré na dovolenke nevyhnutne potrebujete.

  • Doklady
  • Elektronika
  • Oblečenie, spodné prádlo, obuv
  • Hygiena a kozmetika

Takto v stručnosti zistíte prehľad o tom čo potrebujete. Avšak veľmi dobré je tiež jednotlivé kategórie rozpísať. Ideálne takto:

  • Doklady- pas, občiansky preukaz, preukaz poistenca, cestovné poistenie, letenky
  • Elektronika- mobil, nabíjačka, fotoaparát, batérie do fotoaparátu, adaptér do zástrčky
  • Oblečenie- tričká, kraťasy, šaty, spodné prádlo, sandálky, tenisky
  • Hygiena- čistiaci gél, hydratačný krém, sprchový gél, šampón, kondicionér, uterák, osuška, lieky

Takýto zoznam konkrétnych vecí vám zaručí, že na nič nezabudnete. Môžete ho zároveň pred odchodom viackrát skontrolovať a tým sa uistiť, že všetko máte prehľadne pobalené v batožine. Zoznam je potrebné prispôsobiť spôsobu cestovania, typu výletu (napr. dovolenka pri mori) a podobne.

Krok číslo 3: Uľahčenie spätného balenia

Zoznam je veľmi dobré vziať si so sebou a použiť ho aj pri spätnom balení. Máte na ňom totiž spísané všetky veci, ktoré ste si so sebou zobrali. Práve preto je oveľa väčšia šanca, že si nič nezabudnete a vaše balenie bude omnoho rýchlejšie.

PRO TIP: Neberte si príliš veľa oblečenia

Mnohí z nás sa balia takým štýlom, že sa snažia do kufra narvať celú svoju skriňu. Skúste sa však baliť logickejšie. Na posteľ si rozložte jednotlivé kúsky, ktoré si so sebou chcete zobrať. Vytvorte z nich outfity a vyskúšajte ako sa jednotlivé kúsky dajú kombinovať medzi sebou. Vytvorte presný počet outfitov na počet dní.

Takto sa vyvarujete zbytočnému oblečeniu v kufri a budete si môcť zobrať viac dôležitejších vecí. Taktiež si pri zajednávaní pobytov strážte cenu aby ste sa zbytočne neoklamali. Využite zľavnené letenky a šetrite pri každom cestovaní do rôznych destinácií v rámci celého sveta.


 

cestovanie s lacnými letenkami

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od