fbpx

Spojené arabské emiráty – Dubaj

Dobre známe vďaka luxusu a jedinečnosti, Spojené Arabské Emiráty obsadzujú prvé priečky v top destináciách sveta. Rozprestierajú sa v juhozápadnej Ázii, vo východnej časti Arabského polostrova, pri pobreží Perzského zálivu. Najnavštevovanejším a najľudnatejším je Dubaj - mesto superlatívov. Mesto, ktoré vyrástlo na Arabskej púšti siahajúcej od Jemenu až po Irak. Predstavuje kontrast medzi dvoma svetmi – centrum diania, nočného života a biznisu, no taktiež miesto úniku od reality, mekku oddychu a pokoja.

Krása Dubaja je zrejmá už pri prvom pohľade na bohatú zbierku budov s jedinečnou architektúrou, ktorá v sebe mieša prvky moderného dizajnu a orientálnej tradície. Najznámejšími stavbami sú Burj Khalifa, ktorá je zároveň najvyššou budovou sveta a Burj Al Arab - hotel v tvare plachetnice. Pre tých, ktorí hľadajú oddych mesto ponúka 1 500 kilometrov piesočnatých pláží, vďaka nedávno vybudovanému komplexu Palm Jumeirah, jedinečný zážitok pri návšteve arabskej púšte alebo relax v rozkvitnutých záhradách Miracle Garden.

Nie je to len vizuálna stránka mesta, ale aj výnimočný luxus a vysoká úroveň služieb, ktoré mesto ponúka svojim návštevníkom. Vraví sa, že nie je túžby, ktorá by tu ostala nesplnená. Milovníci módy si prídu na svoje v najväčšom obchodnom centre Dubai Mall a v ďalších 69 obchodných centrách, v ktorých majú zastúpenie tí najlepší svetoví návrhári. Gurmánom mesto ponúka gastronomický zážitok v podobe toho najlepšieho z arabského sveta a nepovšimnutí neostanú ani športovci, ktorí si môžu zalyžovať v zasneženom stredisku priamo na púšti alebo vyskúšať vodné atrakcie.

Aj vy si myslíte, že Dubaj je miesto, kde sa všetko nemožné stáva skutočnosťou? Poleťte tam s nami vďaka našim najlacnejším letenkám už tento rok.
Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od