fbpx

Starobylé mesto THESSALONIKI   

Thessaloniki je druhé najväčšie grécke mesto, po slovensky nazývané Solún. Balkán u nás nie je najpreferovanejšie miesto na cestovanie, samozrejme v minulosti sem ľudia necestovali kvôli vojnovým konfliktom, ale dnes je už situácia iná. Grécko je bezpečná krajina, ktorá má toho veľa čo ukázať.

Najlepšie na meste Solún je, že je vhodné aj pre cestovateľov – bádateľov, ale aj pre pohodových dovolenkárov, ktorí si dovolenku predstavujú len na pláži. Najlepšie urobíte keď spojíte oddych s objavovaním historických pamiatok.

Nezabudnuteľný víkend si môžete spraviť  so zľavnenými letenkami len za pár EUR.

U nás na www.zlavneneletenky.sk si môžete objednať spiatočnú letenku už od 33€hotel len 15 minút od letiska vás vyjde 40€ na noc pre dve osoby.

Pláže a more

Najlepšia a najkrásnejšia pláž pri meste Solún je Epanomi beach. Na moment keď sa kúpete v čistom mori, zhora na vás svieti slnko a výhľad máte na zasnežené pohorie Olymp určite nikdy nezabudnete. Ležadlá, slnečníky, volejbalové ihrisko, rôzne bary a kaviarne si môžete vychutnávať aj na ďalších plážach, ktoré sú vyznamenané svojou čistotou a bezkamienkovým pieskom.

Na otvorené more môžete vyplávať s malými loďkami aj veľkými pirátskymi loďami v podvečerných hodinách a vychutnávať si výhľad na osvetlené mesto z diaľky. Okružná plavba po zálive trvá približne 30 minút.

Pamiatky

Víťazný oblúk nenájdete len v Paríži, ale aj v Solúne. Dnes sú z neho síce už len ruiny, ale aj tak dokáže človeka očariť svojou pompéznosťou a mohutnosťou. Postavený bol v roku 287  rímskym cisárom Galériusom na znak oslavy víťazstva nad Peržanmi.

Neďaleko Víťazného oblúka nájdete tzv. Rotundu, ktorá bola postavená ako mauzóleum pre cisára Galériusa. Po ovládnutí mesta osmanskými Turkami bola stavba prerobená na mešitu. Stavbu z vnútra si môžete prezrieť od utorka do nedele v čase od 8:00 – 15:45, vstup je spoplatnený, 2€.

Bazilika sv. Demetria je najstarší kresťanský chrám v meste. Bazilika musela prejsť rekonštrukciou , ale podarili sa zachrániť unikátne mozaiky a fresky zo 7. storočia.  Na zoznam svetového dedičstva UNESCO bola zapísaná v roku 1988.

Biela veža – strážkyňa mesta je najdominantnejším prvkom mesta postavená na promenáde pozdĺž mora. Táto 30 metrová veža bola postavená v 15. storočí ako súčasť mestského opevnenia a takisto slúžila aj ako väzenie. V súčasnosti slúži ako múzeum a atrakcia pre turistov, z ktorej je nádherný kruhový výhľad na mesto, celý záliv a prístav. 

 Aristotelovo námestie bolo postavené až po veľkom požiari v roku 1917, ktorý zničil viac než polovicu mesta. Inšpirované je najmä byzantskou architektúrou. Námestím sa dostanete až úplne k moru a prechádzať budete pomedzi obchodíky, reštaurácie, kaviarne a mestských umelcov.

 

ROZPOČET na 2 dni

-spiatočná letenka cca 33€

-hotel na jednu noc cca 20

-stravovanie v reštauráciách cca 40€

-vstupenky cca 6€

-suveníry cca 10€

-doprava cca 8€

SPOLU na 1 osobu 117€

Lacne letenky do Solúna

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od