fbpx

Lacné letenky na Marakeš

Marakeš je marocké mesto rozprestierajúce sa na úpätí pohoria Atlas. Maroko je pre nás najbližšia exotika. Najlepší čas na návštevu tejto nádhernej krajiny je v období jari alebo jesene.

Spiatočná letenka už od 79€ a pohodlné priame lety trvajúce 3,5 hodiny Vás presunú pohodlne až do africkej exotiky – orientálneho Marakeš. Pristanete na novovybudovanom medzinárodnom letisku len 15 minút autom od centra mesta. Dovolenka v Maroku je veľmi podceňovaná , voľný čas si tu užije ako cestovateľ tak aj dovolenkár hľadajúci oddych.

Pomenovanie červená perla dostalo mesto vďaka červenej farbe tehál a hliny, z ktorých sú postavené takmer všetky budovy. Na tomto mieste zažijete kontrasty ako nikde inde. Rušný nočný život s húfami ľudí prekrývajú úžasné mešity, paláce a trhoviská, ktoré poznáme z historických filmov. Ráno sa môžete kochať zasneženými vrcholkami pohoria Atlas a poobede sa môžete vybrať na výlet, kde budete objavovať púštne duny.

Čo vidieť..

Jemaa el-Fnaa je hlavné námieste mesta. Cez deň si tu môžte vychutnať atmosféru malého trhu, ale ako slnko bude zapadať námestie sa bude plniť a zrazu sa ocitnete medzi ľudovými umelcami a stánkami s čerstvo pripraveným jedlom.

 Jardin Majorelle je záhrada v ktorej nájdete aj malé berberské múzeum. Ak potrebujete utiecť z rušných ulíc tak toto je to pravé miesto. Sálajúci kľud, prechádzky v tieni stromov, výstava kaktusov či osvieženie v open air bufetíku Vám určite spríjemnia teplý deň.

Bahia Palace je jedna z viacerých impozantných budov v Marakeši. Palác bol dokončený v 19. storočí. Budova má osem hektárov a 150 izieb, ktoré vedú na rôzne terasy a záhrady.  

Koutoubia Mosque je najväčšia mešita v meste. Je postavená v almohadskom štýle v 12. storočí s námestím so záhradami a fontánou.

 Zaujímavosti..

Oficiálnou menou v Maroku je „marocký dirham“ (MAD). Nie je žiadnym problémom zameniť marocké dirhamy priamo v Maroku či už na letisku alebo priamo v meste v rôznych pobočkách bánk či zmenárňach. Bežne sa neplatí žiaden poplatok za zmenu. Za 1€ dostanete v priemere 11 MAD.

Nezabudnite na arabskú či islamskú typickú črtu pri nakupovaní a to zjednávanie. Niekedy sa vám podarí zjednať až polovicu ponúkanej sumy.

Najtypickejším jedlom je tažín pripravovaný v hlinenej nádobe, ktorá stojí na grile a jej obsah sa niekoľko hodín dusí. Ďalšie typické marocké jedlá sú Kuskus, Tanjia, Pastilla či najtradičnejšia polievka Harrira.

S ubytovaním mať problém nebudete. Obyčajné hotely sa tu dajú rezervovať za 10€ za noc, hotely strednej a vyššej triedy 40 – 50€ / noc. Vyskúšať môžete aj ubytovanie v typu  „Riád“. Ide o staré, tradičné marocké domy.

O bezpečnosť sa báť nemusíte. Maroko je považované za jednu z najbezpečnejších arabských krajín.

Nezabudnite na miestnu kultúru a tradíciu a snažte sa ju rešpektovať a podľa toho prispôsobiť aj oblečenie, ktoré by nemalo byť moc vyzývavé.

Lacne letenky na Marakeš

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od