fbpx

Mesto módy Miláno

Mesto módy - Miláno

Miláno je druhé najväčšie mesto v Taliansku a patrí k najbohatším mestám v Európskej únii. Mesto má toho veľa čo ponúknuť. Lety z Bratislavy či Viedne sú veľmi frekventované a za veľmi nízke ceny. V Miláne môžete pristáť na jednom z troch letísk Milan Linate Airport, Milan Malpensa Airport alebo Milan – Orio Al Serio (Bergamo).

Nezabúdajte, že Miláno je mesto módy tak isto ako mesto futbalu. Zatiaľ čo nežnejšie polovičky trávia čas prechádzaním sa v  Galleria Vittorio Emanuele II na námestí Piazza del Duomo, ktorá pozostáva zo štyroch poschodí, na prízemí a prvom poschodí sú výstavné plochy, kaviarne, reštaurácie a luxusné obchody ako sú Prada, Armani, Versace, Gucci či Louis Vuitton. Samozrejme v uličkách popri námestí nájdete aj lacnejšie značky, ktoré poznáme aj na Slovensku.

Muži, ktorí sú nadšenci do športu si určite nenechajú ujsť prehliadku jedného z najslávnejších futbalových štadiónov San Siro.

Štadión San Siro je domovom pre obidva futbalové milánske kluby - AC Miláno a Internazionale (Inter). Kapacita štadióna je vyše 80 tisíc a na prehliadku je otvorený každý deň (okrem zápasových dní) od 9:30 do 18:00.

Pamiatky v Miláne

Duomo di Milano je gotická katedrála,ktorá je svetoznámym turistickým miestom. Dóm je dlhý 157m a najvyššia veža dosahuje výšky 108,5m. Počet veží a vežičiek je 135, a na jednej z nich sa nachádza socha Madony, považovaná za symbol mesta. Vnútri Dóma si môžete prehliadnuť vzácne umelecké maľby, kamenné práce a ďalšiu výzdobu. Spodok interiéru je  mozaikovitá podlaha na ktorej sa už podpísal zub času.

Basilica di Sant'Ambrogio je jedným z najstarších talianskych kostolov. Stavba vás už z diaľky osloví svojou konštrukciou z červených tehál či vďaka dvom vysokým zvoniciam. Na počesť biskupa Ambróza sa každoročne 7. december veľký sviatok, u nás známy ako deň sv. Mikuláša, podľa milánskej tradície deťom darčeky nosí svätý Ambróz.  

Divadlo La Scala – najznámejší operný dom, ktorý súperí o uznanie s Metropolitnou operou v New Yorku. Poslednú rekonštrukciu divadlo podstúpilopred rokom 2004, 7. decembra 2004 bolo slávnostne otvorené tou istou operou ako po prvý raz - Salieriho operou L'Europa riconosciuta. Vstupenky na predstavenie stáli 2 000 €. Pred operou to žije celý deň, ale pred večerným predstavením sa mení atmosféra miesta. Slávnostné obleky na mužoch, večerné šaty na ženách dodávajú tomuto miestu pompéznosť.

Ubytovanie v Miláne

Ubytovať sa v Miláne nebude žiadny problém. Mesto je preplnené hotelmi. Ak chcete ušetriť na ubytovaní skúste si prenajať byt cez airbnb, ktorý vás vyjde veľa krát lacnejšie ako hotel. Tí čo si na kvalitnom a luxusnom ubytovaní potrpíte skúste zamieriť  do Grand Hotela Miláno, ktorý sa nachádza len pár minút chôdze od La Scaly. Tento luxusný hotel z 18. storočia je známy i ako Milanský dom Giuseppe Verdiho. V tomto hoteli na ulici Via Manzoni, s výhľadom na módnu ulicu Via Montenapoleone, trávil svoje pobyty v Miláne slávny skladateľ Verdi.

Ak vás Miláno zaujalo rezervujte si letenky za super ceny na stránke https://www.zlavneneletenky.sk/ 

 

Lacne letenky do Milána

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od