fbpx

Všetky cesty vedú do Ríma

Všetky cesty vedú do Ríma...

Rím, hlavné mesto Talianska má viac než 2,5 miliónov obyvateľov. Mesto láka turistov z celého sveta vrátane nás Slovákov čo máme toto krásne mesto doslova za rohom. Veľkou výhodou je aj to, že letieť môžeme cez zľavnené letenky pohodlne z Bratislavy a pristaneme na letisku Rím Ciampino. Viedenské letisko ponúka väčší počet letov, ale ceny leteniek sú o niečo drahšie.

Rím je plný umenia, každé múzeum či galéria rozpráva svoje starobylé príbehy. Vôbec nie je prekvapením, že Rím priláka 10 miliónov turistov ročne. Do Rímu prichádzajú aj  študenti odhodlaní študovať v najväčšej európskej a v druhej najväčšej svetovej univerzite La Sapienza. Momentálne tam študuje približne 140 tisíc študentov v 21 fakultách.

Pamiatky, ktoré by ste v Ríme mali vidieť

Rím je plný pamiatok, typických talianskych uličiek a zaujímavých akcií, preto Vám prinášame tie najdôležitejšie z nich, ktoré treba vidieť.

Koloseum je symbol večného Ríma. Je to najväčší amfiteáter na svete s rozlohou 24 tisíc metrov štvorcových. Vedci venujúci sa botanike prichádzajú robiť do Kolosea výskum, pretože jedinečná mikroklíma pomohla uchytiť sa semienkam exotických rastlín.

Fontána di Trevi je najslávnejšou a súčasne najvyššou fontánou v Ríme merajúcou takmer 26 metrov. Fontána je napojená na najstarší rímsky akvadukt znázorňuje more a v jej centre sa nachádza socha Okeana, starogréckeho boha, z ktorého pochádza všetko živé na Zemi. Miestna letenka hovorí, že ten kto hodí do fontány mincu sa v budúcnosti do večného mesta vráti.

Panteón. Za túto stavbu vďačíme konzulovi M. Vipsaniovi Agrippovi . Stavba bola postavená v rokoch 27 až 25 rokov pred Kristom.  Je to stavba s najväčším počtom „naj“ v celom Ríme, najviac imitovaná, najlepšie zachovaná a s najväčším tehlovým dómom.

Vatikán je od roku 1929  samostatným a nezávislým štátom. Vo Vatikáne žije len pár stoviek obyvateľov a podľa informácií z roku 2011 by ich v pápežskom štáte malo žiť iba niečo viac ako 30 žien. Vatikán je naozaj vzácny a to potvrdí aj fakt, že je to jediná krajina zapísaná na zozname UNESCO. Je to sídlom najväčšieho katolíckeho kostola na svete -   Bazilika sv. Petra. Zaujímavosťou je , že Vatikán má jednu z najvyšších mier kriminality na svete.

 

Ubytovania v Ríme

Riešiť ubytovanie na poslednú chvíľu vám určite neodporúčame. Na výber máte tak ako v každom veľkom meste od lacných motelov až po 5 hviezdičkové hotely ponúkajúce wellnes a všetky vymoženosti. Hotel, ktorý odporúčame je trojhviezdičkový Mercure Roma Piazza Bologna, Condotti Hotel alebo dvojhviezdičkový Hotel Italia. Obidva hotely zodpovedajú cena – kvalita a môžete si urobiť rezerváciu pohodlne cez booking.

Jedlo

Prinášame vám tip na reštaurácie aby ste odchádzali s kulinárskym zážitkom no nie s prázdnou peňaženkou. Vo väčšine talianskych reštauráciach sa platí talianske „coperto“ tj. poplatok za prestieranie. Ristorante Trattoria da Michele sa nachádza 15 minút chôdzou od Colosea, varia tam veľmi chutne a neplatí sa tam ani typické „coperto“. Cantina e Cucina je síce drahšia reštaurácia, ale podávajúca kvalitné a delikátne jedlo o čom svedčia aj dlhé rady čakajúcich ľudí pred reštauráciou. Do top trojky vyberáme aj jeden raňajkový podnik Panella Roma, kde okrem typických sladkých raňajok sa dajú objednať aj slané alternatívy ako napríklad pizza bianco, čo je v podstate iba pizzové cesto bez náplne, no chutí výborne.

Lacne letenky do Ríma

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od