fbpx

Lacné letenky do okúzlujúceho Paríža

Paríž je mesto snov, kde z každého kúta dýcha romantická atmosféra, dychberúce výhľady, úžasná história, móda a neodolateľne voňajúce croissanty.

Francúzska metropola priťahuje každého. Či už sú to nadšenci do nakupovania, ktorí by určite nemali vynechať Parížsku časť La Défence, kde sa nachádza jedno z najväčších európskych nákupných centier. Chcete obohatiť svoj šatník o naozaj unikátne kúsky? Tak sa nechajte rozmaznávať s profesionálnymi predavačmi v najluxusnejších butikoch na bulvári Champs-Elysées a možno si odnesiete domov módny kúsok z dielne Louis Vuitton, Chanel či Gucci. Ak nechcete utratiť všetky peniaze na nákup luxusných doplnkov za zmienku určite  stojí najväčší blší trh  na svete Marché aux Puces de Saint-Ouen v severnej časti mesta, ktorý dýcha históriou.

Paríž je skvelá voľba pre milovníkov dobrého jedla. Tradičné ratatouille niçoise (zmes dusených cukiet, rajčín a baklažánov s cesnakom), známe syry camembert, brie, roquefort či špeciálny dezert oeufs à la neige (snehové pusinky vo vaječnom kréme) môžete vyskúšať v romanticky staromódnych bistrách a reštauráciách priamo v centre mesta.

Pravú parížsku atmosféru samozrejme vdýchnete pri najnavštevovanejšej pamiatke Eiffelova veža. Eiffelova veža je symbolom mesta. Je vysoká 324 metrov a váži vyše 10 tisíc ton. Hore na vežu odkiaľ si užijete nádherný výhľad na mesto sa dostanete dvoma spôsobmi. Prvý spôsob je vyšľapať si vyše 600 schodov a dostanete sa na druhé podlažie. Druhý spôsob je drahší, ale pohodlnejší a to  použiť výťah, ktorý vás vyvedie až na tretie konečné poschodie veži.

Či už vás umenie zaujíma viac či menej určite by ste pri výlete do Paríža nemali zabudnúť na najväčšie a najznámejšie múzeum Louvre. Pri návšteve nezabudnite, že múzeum ponúka oveľa viac než len slávnu Monu Lisu. Priemerný čas, ktorý človek strávi v múzeu sú až 4 hodiny.

Pamiatok v Paríži nájdete tak veľa, že je naozaj ťažké stihnúť všetko prejsť za pár dní. Záleží na vašich preferenciách kde strávite viac času kde naopak menej. I keď budete mať len pár dní na preskúmanie Parížu určite nevynechajte okrem vyššie spomínaných pamiatok aj Víťazný oblúk. Je to 50 metrov vysoký oblúk, ktorý dal vystavať Napoleon na znak svojej sily a víťazstiev vo vojnách, ktoré viedol. Katedrála Notre-Damme sa dá považovať za jeden zo symbolov Paríža. Je to gotický kostol stavaný od 12. storočia.

BONUS

Kaviarne a reštaurácie na streche obchodného domu Printemps ponúkajú podobný výhľad ako z Eiffelovej veži, akurát, že zadarmo.

Ušetriť môžete aj pri vstupoch do múzeí. Mnohé majú vstup zadarmo vždy prvú nedeľu v mesiaci, to platí aj pre Louvre.

Ak chcete v Paríži stráviť 3 dni kúpte si dopravný lístok Paris visite za 20 EUR, s ktorým môžete pohodlne cestovať 3 dni  vlakom, metrom či autobusom.

 

Paríž je magické mesto a ten kto hovorí ,že budget na tento výlet musí byť vysoký nevie ako cestovať. Objednajte si zľavnené letenky už od 29€ a ušetrite s našimi tipmi. 

Lacne letenky do Paríža

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od