fbpx

Letenky do Londýna za SUPER CENU

Londýn

je druhou najnavštevovanejšou destináciou planéty. Ponúka široké spektrum aktivít. Vychutnať si môžete romantické záhrady kráľovského dvora  či prechádzku popri rieke Temži. Londýn je mesto všetkých jazykov, môžete tu počuť až 300 odlišných jazykov.

Vedeli ste?

- Big Ben - hodiny, ktoré sú na veži patrili kedysi medzi najväčšie hodiny sveta a stále sú schopné odbiť prvým úderom každú celú hodinu s presnosťou jednej sekundy.

- Tower Bridge - zdvíhací most v Londýne nad riekou Temža. Vedľa neho stojí pevnosť Tower of London, podľa ktorej dostal most meno. Často sa nesprávne označuje ako Londýnsky most (London Bridge), čo je ale v skutočnosti hneď ďalší most proti prúdu rieky.

- Tower of London – pevnosť, na ktorú pri návšteve Londýna nesmiete zabudnúť v minulosti slúžila na popravovanie väzňov a dokonca posledná poprava tam bola vykonaná v 20. storočí (nemecký vojak Jozef Jakobs v roku 1941). Dnes si v tejto pevnosti vychutnáte krásnu prechádzku.

- Greenwich - mestským obvodom v juhovýchodnej časti Londýna, a práve touto londýnskou časťou, konkrétne cez Kráľovské observatórium, prechádza nultý poludník. Nachádza sa na zemepisnej dĺžke so súradnicami 0 stupňov a spolu so svojím bratom – 180-tym poludníkom rozdeľuje Zem na východnú a západnú pologuľu.

- London Eye - vyhliadkové koleso vysoké 135 metrov z ktorého je pri dobrej viditeľnosti vidieť až na diaľku 40 metrov. Patrí medzi najnavštevovanejšie atrakcie sveta. V ziskovosti sa dokonca dostal na prvé miesto - Najvýnosnejšia atrakcia sveta.

- Taxík v Londýne – stať sa taxikárom v Londýne vôbec nie je také jednoduché. Vodiči musia skladať veľmi náročné skúšky a musia ovládať vyše 300 základných miest a 25 000 ulíc.

Do Londýna sa dostanete pohodlne z Bratislavy za 2 hodiny 15 minút so spiatočnou letenkou za super cenu už 19€.

 

Londýn – ďalšia víkendovka len za 19 €

Lacne letenky Londýn

Budeme sa na Vás tešiť aj na našom INSTAGRAME a FACEBOOKU, kde Vás budeme aktuálne informovať o tých najvýhodnejších ponukách.

Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od