fbpx

Taliansko

Taliansko s jeho bohatou históriou a príjemným stredomorským počasím láka turistov nielen počas hlavnej dovolenkovej sezóny. Medzi tradičné destinácie patrí hlavné mesto Rím. Za obdiv tu stojí najstaršie miesto Ríma — Forum Romanum, ktoré kedysi slúžilo ako obchodné, politické a náboženské centrum. Iste tiež neobíďte symbol večného Ríma — Koloseum. K najviac zachovalým pamiatkam patrí Panteón. Bol postavený v roku 27 p.n.l. Sú tu pochovaní niektorí talianski králi. Aj keď mnohé prestavby zakryli jej pôvodnú antickú podobu, medzi zaujímavé stavby patrí tiež Bazilika svätého Jána v Lateráne, ktorá bola v meste prvou kresťanskou bazilikou.

DOVOLENKA V BENÁTKACH

Počas pobytu v Taliansku iste neobíďte súčasť svetového dedičstva UNESCO — Benátky. Prehliadku odporúčame začať na Námestí sv. Marca. Ak sa chcete na mesto pozrieť z výšky, môžete vyšliapať na 100m vysokú zvonicu Kampanila. Neskôr si okrem plavby na tradičnej gondole môžete vychutnať aj prechádzku úzkymi uličkami mesta.
Benátky

Taliansko a more

Dovolenka v Taliansku sa tradične spája s pobytom pri mori. Čisté, upravené pláže robia z tejto prímorskej krajiny obľúbené letovisko. Vychutnajte si pobyt na Capri, Lugúrskej riviére, v Toskánsku, na Sicílii alebo Sardínii. V niektorých destináciách môžete vyskúšať tiež kúpanie v súkromí na odľahlejších miestach. A iste si nenechajte ujsť romantiku večera na pobreží.

Kulinárske zážitky

Srdečnú povahu temperamentných Talianov si môžete vychutnať na tradičnom trhu a pri vašom posedení v miestnej kaviarničke či reštaurácii. Z jedál si dajte pizzu a cestoviny. Chutia tam celkom inak ako u nás. Talianska kuchyňa je tiež známa rôznymi druhmi mäsa, rýb a syra. K mäsu neodmysliteľne patrí zelenina, ktorú v miestnych reštauráciách pripravujú na mnoho spôsobov.
Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od