fbpx

Veľká Británia

Obľúbená destinácia mnohých kontrastov vás očarí atmosférou moderných multikultúrnych miest aj nedotknutou prírodou. Na milovníkov pamiatok čakajú vo Veľkej Británii známe Stonehenge, Hadriánov val a historické mesto Edinburg.

Príroda

Za návštevu iste stojí tiež jazero Loch Ness. Jazero ako aj Škótska vysočina, na ktorej leží, vás uchváti svojou krásou. Neďaleko Edinburgu nájdete hrad Stirling. Jeho strategická poloha predurčila jeho poslanie ako pevnosti, no bola tu korunovaná aj známa škótska kráľovná Mária I. Stuartová. Dnes slúži ako sídlo múzea vojenskej histórie Škótska. Krásnymi hradmi sa môže pýšiť tiež Wales. Najznámejšími sú stredoveké hrady Conwy, Caerphilly a Cardif, ktorého história siaha až do 3. storočia n.l.

AKTIVITY

Aj keď nie je Veľká Británia vyhľadávaná ako letovisko, na upravených plážach južného Anglicka sa môžete vykúpať v Atlantickom oceáne. A nájdete tu tiež bohaté možnosti športového vyžitia. Občerstvíte sa v štýlových kaviarňach, reštauráciách a puboch.
Plná zážitkov je tiež dovolenka v Londýne. Môžete tu navštíviť známe miesta ako Tower of London, Buckinghamský palác, Westminsterské opátstvo a Big Ben. Ak si chcete Londýn obzrieť z výšky, zakúpte si jazdu na ruskom kolese pri Temži. Príjemný relax si užijete v niektorom z londýnskych parkov. Nezabudnite si vychutnať typickú gastronómiu ostrovov — bohaté anglické raňajky alebo chutné fish and chips. A samozrejme pravý anglický čaj.
Copyright © ZLAVNENELETENKY.SK Všetky práva vyhradené.
Vytvorené od